O Nas

O Nas

Firma Amir food wychodząc naprzeciw oczekiwaniom gastronomów i restauratorów posiada w swej ofercie pełen asortyment niezbędny do otwarcia punktu gastronomicznego z kebabem i przygotowania tego popularnego dania.

Dla wszystkich naszych Klientów, którzy chcą spróbować swoich sił i rozpocząć przygodę z kebabem organizujemy szkolenia z zakresu przygotowania i serwowania potraw, obsługi urządzeń jak również dobrej organizacji stanowiska pracy. Na podstawie własnej praktyki i szerokiej wiedzy w tym zakresie odpowiemy na każde pytanie.

Przedstawiamy Państwu oferte handlową, w której oferujemy szeroki wybór przypraw jednorodnych, ziół, suszy warzywnych, mieszanek przyprawowych, produktów mięsnych i spożywczych oraz urządzeń gastronomicznych.

Działamy na terenie całego kraju, zapraszamy do współpracy.

Działamy na terenie całego kraju

Image

Tradycja kebaba

O Nas

Kebab - to mięsna potrawa kuchni orientalnej. Określenie to obejmuje ponad dwadzieścia odmian tej potrawy m.in.:

  • iskender kebab,
  • adana kebab,
  • şiş kebab,
  • büryan kebab

W Europie słowo kebab oznacza zazwyczaj döner kebab, czyli danie kuchni bliskowschodniej w szczególności tureckiej pochodzenie z miasta Bursa nad morzem Marmara. Jest on w postaci baraniny (może być to również mięso cielęce lub drobiowe) skrawane z pionowego rożna ,z surówką i owczym serem. Powszechne jest jedzenie kebabu z ayranem - napojem wytwarzanym z jogurtu i wody z dodatkiem soli.

   Współcześnie przekształcone w danie typu fast food, podawane z chlebem, lub w bułce z surówką warzywną oraz różnymi sosami – łagodnymi lub ostrymi. W krajach bliskowschodnich słowo kebab oznacza najczęściej nie döner kebab, lecz shish kebab (po turecku 'pieczone mięso na szpikulcu'), czyli szaszłyk z pieczonego, często mielonego mięsa. Döner kebab znany jest jako shawarma.

 

Büryan kebab znany od wieków na terenach zamieszkałych przez Kurdów pochodzi z miasta Bitlis leżącego na wschodzie Turcji.Tradycja tego kebaba sięga średniowiecza. Przygotowywany jest z mięsa koziołków lub jagniąt hodowanych w górach , które jest jedynie solone .Pieczone w specjalnych piecach wykonanych z gliny jako zagłębienie w ziemi w których zawieszone jest na specjalnych hakach. Piece są opalane drewnem .Na dnie pieca umieszczone jest naszynie zbierające tłuszcz. Piec po rozgrzaniu i usunięciu drewna i zawieszeniu mięsa jest zamykany pokrywą blaszaną uszczelnioną gliną. Czas pieczenia około 2,5 godz. Mięso po wyjęciu z pieca krojone wg potrzeb i podawane z sałatkami oraz pieczywem.